صبا باتری
آیا صبا باتری برند خوبی است؟

با توجه به اینکه برند صبا باتری یک برند داخلی است ممکن است در مقایسه با دیگر برندهای داخلی و خارجی دارای نقاط ضعف و قوت فراوانی باشد. موارد اعلام‌شده در این بخش بر اساس تجربیات کاربران و کارشناسان به دست آمده است. ممکن است بر اساس نوع فعالیت، فصول استفاده و نیاز خودروی شما تجربه متفاوتی از استفاده از این باتری به دست آید.

در انتهای این مقاله دیدگاه های خریداران این برند بصورت بی طرف قرارداده شده است. اگر تجربه یا نظری دارید به اشتراک بگذارید.

 بررسی نقاط قوت و ضعف صبا باتری

بررسی نقاط ضعف صبا باتری:

۱. مناسب شرایط آب‌وهوایی

باتری‌های تولید شده در شرکت صبا باتری عمدتاً برای آب‌وهوای گرم و خشک می‌باشند و شاید بتوان گفت ایراد باتری‌های این شرکت این است که در آب‌وهوای سرد عملکرد مناسبی ندارند. در این بخش صبا باتری نسبت با باتری‌های داخلی مانند آذر باتری ارومیه عملکرد ضعیف‌تری دارد.

۲. قابلیت رقابتی

یکی از مهم‌ترین دلایلی رقابتی بودن صبا باتری قیمت پایین آن است. البته هنگامی که عملکرد خودرو را در شرایط زمستانی و یا در هنگام استفاده از آپشن های خودرو مانند کولر در نظر بگیریم باتری های این مجموعه حرف چندانی برای گفتن ندارد.

۳. کیفیت ساخت

کیفیت ساخت این باتری مطلوب است اما ایده آل نیست. دلیل ان هم عملکرد ضعیف این باتری در هنگام استفاده از کولر و یا هنگام استفاده از ضبط خودرو و یا روشن بودن چراغ‌ها در هنگام استارت زدن است. مخصوصاً اگر از زمان نصب باتری چند ماه گذشته باشد.

۴. استفاده از مواد اولیه مرغوب

در این زمینه مجموعه صبا باتری چندان خوش نام نیست. شاید دلیل این امر این باشد که به دلیلی استفاده از مواد داخلی و صفحه سربی نامرغوب است که قیمت این باتری‌ها ارزان‌تر از بقیه است. در حال حاضر با توجه به نمونه‌های داخلی باتری های تولی شده توسط این مجموعه در حد متوسط قرار دارند و باتری‌های تولید شده توسط گروه سپاهان باتری در کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند.

۵. تکنولوژی ساخت

تکنولوژی ساخت باتری‌ها در ایران بروز است اما پیشرفته نیست. این مجموعه در حال حاضر در این زمینه قافیه را به شرکت سپاهان باتری باخته است و سپاهان باتری از تجهیزات بروزتر و تکنولوژی بالاتری در هنگام ساخت باتری استفاده می‌کنند

۶. کمپانی های استفاده کننده طول عمر مناسب

در حال حاضر شرکت خودروسازی سایپا از باتری‌های صبا باتری به عنوان باتری پیش‌فرض بر روی خودروهای پراید، تیبا و ساینا استفاده می‌کند. طول عمر مناسب باتری‌های قرار داده شده روی این خودروها طبق اعلام ۳ سال است اما با توجه به شرایط آب‌وهوایی باتری های تولید شده توسط سپاهان باتری و آذر باتری طول عمر بالایی دارند.

۷. فرآیند نگهداری

باتری‌های تولید مجموعه صبا باتری نیازمند توجه در هنگام نگهداری هستند؛ در هنگام استارت خودرو چراغ‌ها و یا کولر خودرو نباید روشن باشد چرا که در دراز مدت بر روی عملکرد باتری تأثیر منفی می‌گذارد.

نمایشگاه باطری و خودرو

بررسی نقاط قوت صبا باتری:

۱. اعتبار

صبا باتری یکی از قدیمی‌ترین مجموعه تولید باتری در ایران است. این شرکت از ده‌ها سال قبل (تقریباً ۵۰ سال قبل) و از زمان تولید پیکان در ایران در زمینه تولید باتری خودرو فعالیت داشته است و از قدیمی‌ترین و با اعتبارترین مجموعه‌های باتری‌سازی در ایران به حساب می‌آید.

۲. تجربه بالا

با توجه به سابقه طولانی در زمینه ساخت و تولید انواع باتری اسیدی و خشک با آمپرهای مختلف شرکت صبا باتری دارای تجربه بالایی در این زمینه است.

تولید باتری در ایران

۳. صادرات

صبا باتری به بیش از ۱۵ کشور جهان صادرات داشته است. البته اسامی این کشورها مشخص نیست اما ی توان فهمید که این کشورها عمدتاً در خاورمیانه و یا آمریکای جنوبی هستند. نمونه‌های صادراتی این باتری در بازار داخل یافت نمی‌شوند.

ضمانت نامه صباباتری

۴. گارانتی

باتری‌ های ارائه شده توسط شرکت صبا باتری دارای ۱۲ ماه گارانتی هستند که نسبت به نمونه‌های مشابه داخلی تفاوت چندانی ندارند. البته مدل‌هایی از باتری‌های تولید شده این شرکت گارانتی ۱۸ ماهه نیز دارند. باتری‌های خارجی و مخصوصاً باتری‌های کره‌ای دارای گارانتی ۶ ماهه از تاریخ فروش باتری هستند.

۵. خدمات پس از فروش

در این خصوص می‌توان با قطعیت جواب داد. در حال حاضر برندهای تولید داخل دارای خدمات پس از فروش هستند. صبا باتری نیز با توجه به نمایندگی‌های فروش در سراسر کشور به‌راحتی می‌تواند خدمات پس از فروش را در هر نقطه از ایران انجام دهد؛ اما باتری‌های خارجی و کره‌ای موجود در بازار ممکن دارای شرایط خدمات پس از فروش مناسب نباشند.

۶. آمپراژ های متفاوت

باتری‌های تولید شده توسط برند صبا باتری با آمپرهای مختلف عرضه می‌شوند. این آمپرها از ۵۵ آمپر شروع شده و تا آمپرهای بالاتر ادامه پیدا می‌کنند. در این زمینه این مجموعه تنوع آمپراژ نسبتاً خوبی دارد.

قیمت صبا باتری

۷. قیمت

صبا باتری را می‌توان یکی از ارزان‌ترین و مقرون به صرفه ترین باتری‌های تولید داخل به حساب آورد.

۸. خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش ارائه شده توسط صبا باتری به صورت ۲۴ ساعته است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مجموعه این خدمات را دریافت نمایید. همچنین این مجموعه نمایندگی‌های زیادی را در سطح کشور دایر کرده است.

خرید باتری های صبا بصورت اینترنتی

۹. سامانه همیار راه اندازی کرده اند

دلگرمی اینکه برندی حتی پس از فروش هم به فکر مشتری است یکی از نکاتی است که حتما باید در نقاط قوت صبا باتری و هلدینگ سپاهان باتری گفته شود.

صبا باتری انرژی موتور

 نتیجه گیری کلی، آیا صبا باتری برند خوبی است؟

در خصوص پاسخ به ای سؤال که آیا صبا باتری برند خوبی است؟ با توجه به موارد اعلام می‌توان این‌گونه اعلام کرد که این برند در حال حاضر یکی از برندهای پرفروش و پرتیراژ در زمینه باتری در کشور است. در صورتی که شما نیاز به یک باتری با قیمت مناسب برای مصرف حدود یک سال داشته باشید صبا باتری گزینه خوبی است اما اگر بخواهید از خودروی خود چندین سال استفاده کنید و مشکل و دغدغه‌ای برای باتری مخصوصاً در فصل سرما و یا در هنگام استفاده از کولر نداشته باشید این باتری گزینه خوبی برای خرید نیست.

سلب مسئولیت: این یک مقاله بی طرف است و وبسایت afluxury هیچ مسئولیتی از جانب محتوا ندارد و سعی شده بدون جانب داری در مورد برند صباباتری صحبت شود.

نظر خریداران خودرو

بحث و مشارکت شما
تجربه خرید از صبا باتری دارید؟
با تولید باتری در ایران موافقید؟
نقاط قوت و ضعف صبا باتری هست که بخواهید به اشتراک بگذارید؟
در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید