لاستیک هانکوک یا فالکن کدام بهتر است
لاستیک فالکن یا هانکوک، کدام یک بهتر است؟

امروزه استفاده از لاستیک‌های مناسب برای خودروها از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین لاستیک‌ها همواره در فروشگاه‌ها باهم مقایسه می‌شوند. در این مقاله قصد داریم مقایسه لاستیک فالکن و هانکوک و همچنین نقاط قوت و ضعف لاستیک فالکن و نقاط قوت و ضعف لاستیک هانکوک را باهم بررسی کنیم.

در خصوص مقایسه لاستیک فالکن و هانکوک معیارهای متفاوتی موردبررسی قرارگرفته است هردوی این لاستیک‌ها خارجی بوده از برند های معتبر دنیا محسوب می‌شوند. در این مقایسه معیارهایی مانند قیمت، عملکرد آن‌ها در شرایط مختلف، عمر آج، کیفیت سواری، طول عمر لاستیک و موارد دیگر بررسی شده و سپس نقاط قوت و ضعف هر کدام بیان شده است.

۱. معروفیت برند:

هردوی برند ها معروفیت مناسبی دارند اما امروزه معروفیت برند هانکوک کمی بیشتر از فالکن است.

۲. تولید انواع تایر:

در زمینه تولید انواع تایر هر دو برند در وضعیت مطلوبی قرار دارند و انواع تایر های استاندارد خودروها را تولید می کنند.

۳. امتیاز تست جهانی:

در این بخش هانکوک وضعیت خیلی بهتری نسبت به رقیب ژاپنی خود دارد. تقریباً هانکوک همواره جزء ۵ لاستیک برتر دنیا است.

۴. لاستیک چهار فصل

در زمینه تولید لاستیک‌های چهار فصل نیز گفته ترازو در مقایسه لاستیک فالکن و هانکوک به سمت هانکوک سنین تر است. محصولات این کمباین در این زمینه بهتر از رقیب عمل می کنند تا جای که خودروسازی بی ام وی نیز قراردادی را هانکوک برای تأمین لاستیک‌های خود منعقد کرده است.

لاستیک خودروتان را با یک اسپری لاستیک خوب نو کنید

یکی از اولین قطعاتی از خودرو که در نگاه اول دیده می شود لاستیک خودرو شماست. با تهیه اسپری لاستیک خوب می توانید درخشندگی چشم نوازی به ان ببخشید.
کلیک کنید

۵. لاستیک هوشمند

در این زمینه تولیدات فالکن عملکرد بهتری داشته اند. در زمینه شرکت فالکن با تولید لاستیک با فناوری تشخیص عمق آج توانسته است که به راحتی محبوبیت بالایی را نسبت به هانکوک به دست بیاورد.

۶. تولید لاستیک‌های مسابقه ای

در زمینه تولید لاستیک‌های مسابقه ای در مقایسه لاستیک فالکن و هانکوک شرکت فالکن بهتر از هانکوک عمل کرده است و توانسته است برای کمپانی هایی مانند سوزوکی، نیسان، سوبارو لاستیک‌های مسابقه ای تولید کند

۷. عملکرد خوب در ترمز

در در مقایسه لاستیک فالکن و هانکوک ، هر دو لاستیک‌های تولید شده توسط کمپانی های هانکوک و فالکن در خودروها عملکرد خوبی در ترمز ها دارند. خاصیت چسبندگی در هر دو لاستیک بسیار بالا است و در هنگام ترمز عملکرد خوبی از خود برجای می گذارند.

۸. نرمی لاستیک‌ها

در مقایسه لاستیک فالکن و هانکوک در خصوص نرمی باید گرفت که در بعضی نمونه های لاستیک هانکوک شما شاهد نرمی مناسبی هستید اما در مورد لاستیک فالکن این نرمی در بیشتر تولیدات به چشم می آید. به این ترتیب فالکن لاستیک‌های نرم تری نسبت به هانکوک تولید می‌کند.

نرمی لاستیک فالکن چطوره؟

نرمی لاستیک فالکن یکی از نقاط قوت آن است این نرمی باعث شده است که دوام استقامت بالایی از لاستیک‌ها شاهد باشیم. همچنین چسبندگی لاستیک‌ها با سطح جاده بهتر شده و عملکرد و فرمان پذیری خودرو بهبود پیدا می‌کند. این نرمی باعث می‌شود که ضربات وارد شده به خودرو و جلوبندی خودرو کاهش پیدا کند در نتیجه آسیب کمتری به خودرو وارد می‌شود و رانندگی با خودرو لذت بخش تر می شود.

نقاط قوت و ضعف لاستیک فالکن

نقاط قوت لاستیک فالکن:

 1. نرمی
 2. کیفیت بالا
 3. آج مناسب
 4. فرمان پذیری خوب
 5. مناسب شرایط آب و هوایی مختلف
 6. تحول حرارت و اصطکاک بالا

نقاط ضعف لاستیک فالکن

 1. قیمت بالا
 2. نبود لاستیک با سایز مناسب خودروهای داخلی

نقاط قوت و ضعف لاستیک هانکوک

 نقاط قوت

 1. عملکرد خوب
 2. نرمی
 3. انعطاف پذیری بالا
 4. مناسب جاده های بارانی و خشک
 5. مقاومت بالا در حرارت تا ۵۰ درجه
 6. صدای پایین
 7. عمر بالا
 8. طراحی زیبا

نقاط ضعف

 1. قیمت بالاتر نسبت به لاستیک های ایرانی
 2. نبود خدمات پس از فروش
 3. وجود مدل های تقلبی و همچنین نمونه های چینی و اندونزی و مجارستان که کیفیت پایین تری نسبت به نمونه کره ای دارند.