مشخصات شمع بوش اصل
۱۰ راه تشخیص شمع بوش اصلی از تقلبی

امروزه خرید یک شمع خوب و معتبر می‌تواند در کارایی و عملکرد خودروی شما تأثیر بالایی بگذارد. دراین‌ بین استفاده از شمع‌های باکیفیت و اصلی می‌تواند تأثیر بهتری روی خودروی شما داشته باشد.

شمع بوش آلمان یکی از بهترین‌های بازار است که نمونه‌های تقلبی نیز دارد. این متن به شما ۱۰ راه تشخیص شمع بوش اصلی از تقلبی را آموزش می‌دهیم.

۱- بررسی برچسب هولوگرام دار

هولوگرام قرارگرفته روی کارتن‌های اصلی بوش بسیار خاص بوده و امکان کپی آن‌ها را به شدت کاهش داده است. استفاده از یک کد دیجیتالی ۱۸ رقمی که حداقل ۶ تای آن‌ها در پایین هولوگرام به صورت رندم تکرار شده است.

۲- کد هولوگرام اصلی و تقلبی

در زیر نور مستقیم هولوگرام اصلی، هم هولوگرام و هم اعداد زیر آن به صورت ۷ رنگ است. در زیر نور غیر مستقیم هولوگرام و اعداد آن به رنگ مشکی و نقره ای تغییر می‌کند.

برچسب کد امنیتی Bosch

۳- تائید کد هولوگرام در سایت بوش

اگر کد اصلی ۱۸ کاراکتری را در سایت محصولات بوش وارد کنید محصول شما را در صورت اصلی بودن نشان خواهد داد.

آدرس صفحه ای که می توانید با ارسال کد از اصالت محصولات بوش اطمینان حاصل کنید www.protect.bosch.com است.

۴- به طراحی جعبه شمع بوش اصلی توجه کنید

یکی دیگر از روش های بررسی و تشخیص شمع بوش اصلی طراحی جعبه است. طراحی جعبه شمع بوش اصل بسیار با کیفیت بوده و رنگ های به کار رفته در آن شفاف تر است.

۵- آلیاژ و رنگ چینی مورد استفاده

در نمونه‌های شمع بوش اصلی چینی شمع از جنس آلومینیوم سیلیکات خالص است که مقاومت بسیار بالایی دارد و رنگ آن سفید روشن است. ولی در نمونه تقلبی از مواد مشابه استفاده شده است و رنگ نمونه تقلبی سفید مات است.

۶- تولید با کیفیت

تولید با کفیت شمع یکی دیگر از روش های بررسی شمع بوش اصلی و تقلبی است. در شمع بوش اصلی رزوه‌ها کاملاً دقیق و بدون خوردگی و ضرب دیدگی است و در نمونه‌های تقلبی این موارد رعایت نشده است.

۷- شمع بوش تقلبی آبکاری شده است

رنگ شمع و دقت و نظم رنگ کردن آن در شمع اصلی بوش کاملاً مشهود است. در نمونه‌های تقلبی رنگ ها ممکن است بی از حد مات باشند و یا نظم رنگ ها مرتب نباشد.

۸- الکترود مثبت

در شمع اصلی بوش الکترود مثبت دارای جوش لیزری است در حالی که در نمونه‌های تقلبی سوزن به وسیله یک ساب و یا با استفاده از تراش ایجاد شده است.

۹- محل اتصال چینی به شاسی

در نمونه‌های تقلبی محل اتصال چیتی به شاسی فلزی است در حال یکه در نمونه‌های شمع اصلی بوش یک چسب خمیری استفاده شده است. در شمع بوش اصلی کیفیت جوشکاری ها و بخش های جوش خورده بسیار بالا بوده و نمونه‌های تقلبی دارای جوش های بی کیفیت می باشند.

تشخیص شمع اصلی از روی بسته بندی

۱۰- کیفیت بسته بندی

جنس کاغذ استفاده شده در بسته بندی شمع بوش اصلی بسیار بالا بوده در نمونه‌های تقلبی بعد از قرار گیری مجدد شمع در داخل جعبه حالت جعبه دفرمه می شود.

نکات مکمل:

  1. شمع بوش دارای بسته بندی ها با رنگ های مختلفی است (مثلا آبی، مشکی، سفید و… از این بابت نمی توان تشخیص داد. مثلا در تصاویری که در مقاله استفاده کردیم بسته بندی های آبی رنگ نمایش داده شده اند.
  2. اعتبار فروشگاهی که قصد خرید دارد خیلی مهم است. با وجود نکات ریز بینانه ای که گفتیم باز هم افراد سود جو و متقلب اقدام به تولید یا واردات شمع فیلک می کنند.
  3. قیمت معیار مطلقی برای اینکه بفهمیم شمع اصل یا فیک است، نیست. پس زیاد قیمت را دخیل در تصمیم گیری نکنید.

بهترین شمع بوش در کشور آلمان تولید می‌شوند با این حال ۲ کشور دیگر روسیه و چین نیز اقدام به تولید شمع با لیسانس بوش آلمان می کنند و محصولات خود را با نام بوش در بازار عرضه می کنند. کیفیت تولیدی شمع بوش المان اصل از نمونه‌های چینی و روسی خود بسیار بالاتر است.

بحث و مشارکت شما
چه روش های دیگری برای تشخیص شمع بوش اصل از تقلبی وجود دارد؟
تجربه خرید موفق یا نا موفقی که داشته اید را تعریف کنید
دلایل بخش مقاله کافی نیست و نیاز به بررسی بیشتری دارد؟
در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید